Práce v oddělení Administrativa a obchod | VEIT Electronics

Administrativa a Obchod

Administrativa

Neděláme nudnou papírovou práci. Naše administrativa je vstupní a výstupní bránou celé firmy a jejím spojovacím článkem se zákazníky celého světa.

  • Nemáme jednu stereotypní práci, ale spoustu rozmanitých úkolů, u kterých je především třeba myslet a logicky uvažovat.
  • Nikdo nás nevede za ruku, svou práci si organizujeme sami.
  • Každý den máme možnost uplatnit znalost cizích jazyků.
  • Komunikujeme se zákazníky, staráme se o nákup materiálu a logistiku, pečujeme o prodej produktů, fakturaci a after-servis a plníme spoustu dalších úkolů, které je zrovna zapotřebí řešit.

Pracujeme v tempu a se stoprocentním nasazením. Uvědomujeme si, že velkou měrou ovlivňujeme prezentaci společnosti navenek. Hned tak něčeho se nelekneme a máme rádi výzvy. A těch tu není pomálu.

Stáže a studenti

Součástí našeho obchodního oddělení jsou také stážisté z různých koutů světa, momentálně ze Španělska, Indonésie, Arménie a Taiwanu. Stálého obchodního manažera máme také v Holandsku, odkud se snaží dobývat především trh západní Evropy.

Dáváme také příležitost studentům vypracovat u nás závěrečné nebo ročníkové práce.

Obchod

Naše výrobky patří ke světové špičce v oboru. Ale co naplat, ani skvělý produkt se neprodává sám. Najít vhodného zákazníka a přesvědčit ho ke koupi našeho výrobku, to je samozřejmě alfou a omegou obchodního oddělení. Protože však máme velké ambice a výrobky prodáváme po celém světě, je třeba zvolit správnou strategii, přizpůsobovat se zvláštnostem cizích trhů, nebát se jít do nových věcí.

  • Získání zakázky je často zajímavým rituálem smlouvání, vzájemných ústupků a argumentace a každá taková malá vybojovaná bitva je důvodem k radosti.
  • K naší práci neodlučně patří cestování. Za poslední rok jsme osobně navštívili zákazníky v Kolumbii, Argentině, Mexiku, Turecku, Francii, Alžírsku, Německu a v dalších zemích.
  • K prodeji našich produktů samozřejmě neodmyslitelně patří i vhodně zvolený marketing. Zvláště v poslední době se na něj snažíme udělat více času a plnohodnotně se mu věnujeme.
  • Jsme také spojovacím článkem mezi zákazníkem a vývojovým oddělením.

VEIT Electronics pro mě znamená příležitost růst, rozvíjet své znalosti a dosahovat vyšších met. Ačkoliv jsem do firmy nastupovala bez nejmenšího ponětí, co moje práce asistentky bude obnášet, dostala jsem ohromnou podporu vedení se sebevzdělávat, důvěru pracovat zcela samostatně a šanci budovat si svoje vlastní místo na Slunci. Nikdy jsem nebyla zaměstnanecké číslo anebo paní XXX, moji šéfové mě dobře znají, oceňují moje schopnosti a snaží se mi pomoci překonat moje nedokonalosti. Ačkoliv moje práce není jenom med, někdy jsou projekty velmi náročné a  vyčerpávající, nebojím se, že by je náš tým nezvládl. Pracuji s lidmi, na které je spolehnutí, kterých si profesně vážím a lidsky je mám ráda. Možná to bude znít jako klišé, ale tahle firma je pro mě moje druhá rodina!

 

Sabina Kameníčková

výkonná asistentka a personalistka, 4 roky ve VEIT