Internet věcí - Práce na vývoji vlastních produktů | VEIT Electronics

Výzkum a vývoj

Naše motta

  • příjemná kancelář (žádný open space) a klid pro myšlenky + flexibilní pracovní doba + částečný home office = spokojený vývojář
  • zaměstnance neomezujeme, hrajeme si, experimentujeme, hledáme nejlepší a technicky nejdokonalejší cesty jak přinést nejkvalitnější výsledek našim zákazníkům a přitom si odzkoušet nejmodernější technologie a trendy
  • práce pro nás není pouze nutnou obživou, ale je naším hobby
  • pohodový a neformální kolektiv – nepotrpíme si na procesy a papírování
  • tuhle práci děláme proto, že být vývojář je prostě skvělé zaměstnání

Internet věcí

Náš vývoj se točí okolo Internet of things a automotive. Senzorické sítě, sběr dat, vyhodnocování dat, řízení a kontrola prostředí, automatizace. To vše online a ihned dostupné ze všech zařízení. Vytváříme jak samotné senzory pro monitoring prostředí, tak i logiku řízení a automatizace, stejně jako i mobilní, serverové, webové, desktopové aplikace.

Uplatní se tedy schopnosti návrhu schémat, vytváření PCB, psaní C programů pro MCU, psaní aplikačních programů hlavně v C# .NET ale i Javě a jiných jazycích, psaní mobilních aplikací pro Android i iOS i znalost HTML, Javascriptu či webdesignu pro vytváření webových aplikací, ale také znalosti z mechanické konstrukce a znalosti strojního inženýra pro vytváření konstrukčních prvků na naše automobily.

Neděláme zakázkový vývoj, vyvíjíme vlastní produkty, proto nás neomezuje zákazníkův rozpočet ani striktní požadavky. Meze naší kreativity jsou tam, kde si je sami stanovíme.

Na čem pracujeme

Vyvíjíme produkty od schémat až po web. Náš tým složen z HW architektů, programátorů mikrokontrolerů, aplikačních programátorů, web designerů a koderů, vývojářů mobilních aplikací, databázových specialistů, elektroninženýrů, specialistů na mechanické konstrukce i strojních inženýrů.

Všechno tohle zvládáme pouze s malým týmem do 10 lidí. Proto nikdo není odborník pouze na jednu věc, ale každý přispívá k vytvoření celku všemi svými schopnosti a dovednostmi. Proto není nikdy nuda, když už mám dost psaní webu, jdu dělat mobilní apku. Každý z nás je sám výkonný, ale jako celek tvoříme dobře namazaný stroj.

Firma VEIT Electronics je z mého pohledu jako softwarového vývojáře zajímavá zejména ve velkém rozsahu technologií s nástrojů se kterými mám možnost pracovat při vývoji aplikací pro webové, mobilní či desktopové aplikace. Dalším velkým kladem jsou firemní akce a perfektní kolektiv lidí a to jak zaměstnanců tak i vedení společnosti.

 

Ondřej Vítek

softwarový vývojář, 5 let u VEIT

Volné pozice ve vývoji – právě hledáme

Aktuálně nemáme vypsány konkrétní pozice, pokud tě však naše firma zaujala, neváhej nám napsat.